O nas

Dzielnica Śródmieście jest  jednostkę pomocniczą Miasta Gdyni. Organami dzielnicy są: rada dzielnicy i zarząd dzielnicy.

Kadencja Rady trwa 5 lat  licząc od dnia wyboru. Radni dzielnicy są wybierani w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Prawo wybierania ma każdy mieszkaniec na stałe mieszkający na terenie Dzielnicy.

Do właściwości Rady należy m.in. występowanie do organów miasta z wnioskami i opiniami dotyczącymi realizacji funkcji miasta na terenie dzielnicy, wydawanie opinii w sprawie dzielnicy, opiniowanie założeń i projektów planów szczegółowych zagospodarowania przestrzennego dzielnicy oraz gospodarowanie środkami finansowymi przekazanymi  przez Radę Miasta.

Jesteśmy jedną z 21 rad dzielnicy w Gdyni, jedną z najmłodszych, gdyż powołaną po raz pierwszy w wyborach w dniu 22 lutego 1999 r. Rada liczy 15 radnych. Funkcje w Radzie pełnione są społecznie.

Swoją siedzibę mamy w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna 5. Tam znajduje się biuro, w którym przyjmujemy interesantów zgodnie z wyznaczonymi godzinami urzędowania biura  przez pracownika biura i raz w tygodniu na dyżurach przez  radnych dzielnicy.

<<  Lutego 2019  >>