Gdyńska Akademia Samoobrony Seniorów.

 

Rada Dzielnicy Śródmieście Gdyni oraz Centrum Aktywności Seniorów zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach Gdyńskiej Akademii Samoobrony Seniorów.

Społeczeństwo się starzeje a średnia wieku dzielnicy Śródmieście Gdyni to 60 (i powyżej) lat. Jednym z problemów wybrzmiewających na spotkaniach z tą grupa wiekową jest brak poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie w zetknięciu z przemocą, zwłaszcza fizyczną. Gdyńska Akademia Samoobrony Seniorów chce temu zapobiec i ma na celu:

·         zapobieganie takim odczuciom,

·         wyrobienie po serii praktycznych warsztatów świadomości, jak można zapobiec bądź obronić się w razie przemocy,

·         wzrost formy fizycznej i sprawności seniorów naszej dzielnicy,

·         nabycie wiedzy i praktyki, jak udzielać pierwszej pomocy,
zbudowanie wspierającej się i znającej osobiście społeczności seniorackiej naszej dzielnicy.

W ramach akademii odbędą się:

- warsztaty samoobrony WenDo,
- nauka udzielania prawidłowej  pierwszej pomocy,
- regularne zajęcia ruchowe dla seniorów,
- kawiarenki obywatelskie, na których będą prowadzone rozmowy na temat niebezpiecznych miejsc w dzielnicy oraz pomysłów, jak je przekształcać.

Warsztaty WenDo odbędą się 16-17 września br w XVI LO (dawniej Gimnazjum Nr 1) przy ul. Szkolnej. Podnoszą one umiejętności w zakresie:

·         skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji

·         rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic

·         podejmowania decyzji

·         reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne

·         wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją

·         samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.

Udział w warsztatach wyłącznie po uprzednim wypełnieniu formularza rejestracyjnego. Liczba miejsc ograniczona !

Aby nabrać pewności w kryzysowej sytuacji typu zasłabnięcie, trzeba wpierw nauczyć się prawidłowej pomocy w takich przypadkach. Pomogą w tym praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy na fantomach (również dziecięcym) oraz obeznanie się z defibrylatorem. Zapraszamy 12.09. o godz. 16.00 oraz 27.09. o godz. 12.00 do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27-31.

Na co tygodniowych zajęciach ruchowych seniorzy wzmocnią pewności siebie, własną wartość i sprawczość. Pomoże to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy co do swoich możliwości fizycznych. Przy regularnych ćwiczeniach seniorzy dostrzegą swoje możliwości i docenią zasoby. Zajęcia odbywają sięsoboty w godzinach 11.00 – 13.00 w  sali gimnastycznej  w XVI LO (dawniej Gimnazjum Nr 1) przy ul. Szkolnej. Konieczne buty na zmianę.

Kawiarenki obywatelskie (na pierwszą zapraszamy już 22 września br o godz. 10.00 do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27-31) to bezpośrednie spotkania zainteresowanych stron, w tym wypadku mieszkańców Śródmieścia i radnych Rady Dzielnicy. Porozmawiamy na nich o swoich marzeniach, planach i pragnieniach. Zapytamy siebie wzajemnie, co chcemy zrobić, by mieszkało nam się lepiej i bezpieczniej w  Śródmieściu Gdyni.

Wszelkich informacji udziela Urszula Zalewska 693 780 510  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Wydarzenia

<<  Lutego 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Reklama
Reklama