Konkurs "Dzielnicowy - policjantem pierwszego kontaktu"

Regulamin konkursu "Dzielnicowy - policjantem pierwszego kontaktu"

            I.      Organizator  konkursu

Organizatorem konkursu jest Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Radzie Dzielnicy Gdynia Śródmieście we współpracy z Komisariatem Policji Gdynia Śródmieście.

          II.      Cel  konkursu

Celem konkursu jest zapoznanie mieszkańców dzielnicy Śródmieście, Kamiennej  Góry i Działek Leśnych (dzielnic podlegających terytorialnie do Komisariatu Policji Gdynia Śródmieście)  ze swoimi dzielnicowymi.

Dzielnicowi biorący udział w konkursie powinni: inspirować i organizować działania mające charakter prewencyjny i profilaktyczny,  inicjować i uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez szkoły lub organizacje mogące przyczynić się do poprawy porządku publicznego, informować mieszkańców o występujących zagrożeniach, zachowaniu się w określonych sytuacjach i przeciwdziałać przemocy w rodzinie. Dzielnicowy powinien także utrzymywać kontakt z ofiarami przestępstw.

Powyższe zadania oraz bezpośrednia obecność dzielnicowego w swoim rejonie służbowym  powinna  przybliżyć i zwiększyć znajomość mieszkańców z jego osobą, która dba o bezpośrednie ich bezpieczeństwo.

Ponadto konkurs umożliwi faktyczną ocenę pracy dzielnicowego, który nie tylko przebywa w rejonie służbowym, lecz  przede wszystkim spotyka się z mieszkańcami, a w razie potrzeby rozwiązuje ich sprawy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

       III.      Rodzaje aktywności dzielnicowych

·        spotkania inspirowane przez dzielnicowego np. szkoły, przedszkola

·        spotkania z mieszkańcami  np. wspólnoty mieszkaniowe

·        spotkania z seniorami, organizacjami pozarządowymi 

·        inne niekonwencjonalne działania, które umożliwią nawiązanie  bezpośredniego kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami dzielnicy

        IV.      Przebieg konkursu                                                                                                           

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo.

·        I etap - dzielnicowi będą spotykali się z mieszkańcami, podejmowali interwencje w sprawach przez nich zgłaszanych i realizowali zadania profilaktyki społecznej zgodnej z celami konkursu.

·        II etap - mieszkańcy będą głosowali na swojego dzielnicowego. Każda osoba będzie mogła oddać jeden głos na jednego dzielnicowego. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko dzielnicowego a także nazwisko i imię oraz ulicę, na której mieszka zgłaszający.

           V.      Terminarz konkursu

Konkurs odbędzie się  od 10.01.2012 do 30.09.2012r. (do tego czasu należy przesyłać zgłoszenia).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  15.10.201r. Wyniki zostaną ogłoszone  na stronie internetowej Rady Dzielnicy Śródmieście i w Ratuszu.

        VI.      Zasady wyłaniania zwycięzcy.

Zwycięzcą zostaje ten na kogo wpłynie największa ilość zgłoszeń. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem:

  1. poczty elektronicznej  na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  2. poczty  na adres: Rada Dzielnicy Śródmieście, 81-351 Gdynia ul. Jana z Kolna 5
  3.  osobiście  w biurze Rady Dzielnicy w godzinach pracy biura 

     VII.      Nagrody

  1. Nagrodą za najlepsze wyniki uzyskane przez dzielnicowego będzie komputer typu notebook.
  2. Nagrodzeni zostaną też mieszkańcy głosujący na dzielnicowego, który uzyska najwyższą ilość głosów (torby ekologiczne z logo Rady Dzielnicy oraz zaproszenie na wybrany spektakl organizowany przez Centrum Kultury w Gdyni).  

 


 

 

I

Wydarzenia

<<  Lutego 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Reklama
Reklama