Informacje Rady Dzielnicy

Najbliższa sesja- 22 czerwca 2017 godz.17:30 - porządek posiedzenia

1. Przywitanie radnych, stwierdzenie prawomocności obrad i rozpoczęcie posiedzenia.
  2. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Dzielnicy
  4. Uchwała w sprawie: wskazania zadań remontowo-inwestycyjnych  na lata 2015-2018
  5. Uchwała w sprawie: w sprawie: powołania doraźnej  komisji  Rady Dzielnicy Śródmieście - Komisja Konkursowa do przyznania wyróżnień Rady Dzielnicy Śródmieście za udział w konkursie „Gdynia w kwiatach”
  6. Uchwała w sprawie:  przystąpienia do konkursu „Przyjazna Dzielnica” - edycja 2017
  7. Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2016
  8. Przedstawienie pracy Zarządu między sesjami.
  9. Wolne wnioski.
  10. Ustalenie dyżurów radnych - wtorki godz. 17:00 - 18:00.
  11. Ustalenie terminu następnego posiedzenia.
  12. Zakończenie obrad

Dyżury Radnych - wtorki w godz. 17:00 - 18:00
Dyżury Straży Miejskiej - I lub II wtorek miesiąca w godz. 17:00 - 18:00

Dyżury Dzielnicowego - I i II wtorek miesiąca w godz. 17:00 - 18:00

"Zwiedzamy Gdynię - wiosenne spacery po Śródmieściu"
więcej informacji w zakładce "Aktualności"
KONKURS „Gdynia w kwiatach 2017”

Konkurs „Gdynia w kwiatach 2017” adresowany jest do wszystkich właścicieli ukwieconych budynków, balkonów, okien, loggii, tarasów, dachów domów, wejść i ogródków z terenu całej Gdyni.

Do konkursu mogą być zgłaszane wszystkie obiekty ozdobione kwiatami, zielenią, elementami małej architektury.

Zgłoszenia będą rozpatrywane w trzech kategoriach:

I. właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych,
II. właścicieli budynków jednorodzinnych,
III. instytucji, firm, wspólnot mieszkaniowych i innych właścicieli budynków wielorodzinnych.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia.

Konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu w Ratuszu i na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdynia.

Ale już dziś zachęcamy do robienia zdjęć i pokazania swojego zieleńca w wiosennej odsłonie. Każde ukwiecone miejsce powinno być sfotografowane przez właściciela. Podstawowym kryterium oceny będzie estetyczny wygląd zgłoszonego obiektu widzianego z zewnątrz budynku (najlepiej od strony ulicy).

Rada Dzielnicy Śródmieście zachęca do wzięcia udziału w tym konkursie, gdyż dla mieszkańców dzielnicy Śródmieście będą przyznanie dodatkowe nagrody i wyróżnienia Rady Dzielnicy.

Zasady

dodatkowych wyróżnień dla uczestników konkursu „GDYNIA W KWIATACH” organizowanego przez Urząd Miasta w Gdyni w 2017 roku

W ramach gdyńskiego konkursu „Gdynia w kwiatach” Komisja Gospodarki Komunalnej,  Bezpieczeństwa i Środowiska przy Radzie Dzielnicy Śródmieście będzie przyznawała dodatkowe wyróżnienia za „najpiękniejsze podwórko, posesję indywidualną oraz piękny  i zadbany balkon” w Dzielnicy Śródmieście.

Dbałość o stan otaczającej nas przyrody należy do jednych z naszych najważniejszych zadań. To przecież od stanu naszego otoczenia i poziomu dbałości o naturę zależeć będzie nasza przyszła egzystencja. Pamiętamy również, że idea konkursu „Gdynia w kwiatach” to zmiana codziennych nawyków na takie, które będą służyły ochronie środowiska i naszemu zadowoleniu.

Uczestnictwo w konkursie: w rywalizacji o nagrodę za „najpiękniejsze podwórko, posesję indywidualną oraz piękny  i zadbany balkon” znajdujące się w administracyjnych granicach Dzielnicy Śródmieście Miasta Gdyni udział wziąć może każdy mieszkaniec naszej Dzielnicy lub instytucja mająca siedzibę na terenie naszej Dzielnicy, która w sposób szczególny dba o czystość, estetykę i roślinność w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Kategorie wyróżnień: Dodatkowe wyróżnienia Rady Dzielnicy Śródmieście przyznawane będą w następujących kategoriach:

- podwórka wielorodzinnych budynków mieszkalnych (zgłoszenia składają wspólnoty mieszkaniowe bądź podmioty administrujące budynkiem),

- posesja indywidualna (zgłoszenia składają osoby prywatne bądź podmioty instytucjonalne [szkoły, przedszkola, żłobki itp.]),

- piękny i zadbany balkon (zgłoszenia składają wyłącznie osoby prywatne).

Komisja Konkursowa zastrzega sobie możliwość zmiany kategorii wyróżnień w czasie trwania konkursu, która wynikać będzie z niedostatecznej bądź nadmiernej liczby zgłoszeń w ramach danej kategorii.

Nagrody: Podmioty nagrodzone w ramach dodatkowego wyróżnienia za „najpiękniejsze podwórko, posesję indywidualną oraz piękny  i zadbany balkon” w Dzielnicy Śródmieście otrzymają nagrody pieniężne, których łączna wartość dla wszystkich kategorii wyniesie 4.750,00 zł brutto.

Jury: Dodatkowe wyróżnienia Rady Dzielnicy Śródmieście przyznawane będą na podstawie oceny zgłoszonych do konkursu  „GDYNIA W KWIATACH” miejsc znajdujących się w granicach administracyjnych Dzielnicy Śródmieście Miasta Gdyni, która dokonana zostanie przez powołaną przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście Komisję Konkursową.

Zakończenie konkursu: Rozstrzygnięcie (przyznanie dodatkowych wyróżnień) nastąpi w ostatniej dekadzie miesiąca września 2017 roku.

Zgłoszenia do konkursu: osoby bądź podmioty zamierzające wziąć udział w konkursie powinni kierować swe zgłoszenia zgodnie z wymogami ogłoszonego przez Urząd Miasta Gdyni  konkursu „Gdynia w kwiatach”

<<  Czerwca 2017  >>